چگونه یک کارآفرین موفق شویم؟

تعرفه: نگرشی که به عنوان یک کارآفرینی موفق درون شما وجود دارد این است که شما منتظرید، شما می‌خواهید، شما مشتاق به دست آوردن هستید و شما به سمت آن حرکت می‌کنید.واقعیت خواهد آمد. اما در حال حاضر شما نیاز دارید که اعمال و موقعیت‌هایی را که آن سطح از موفقیت را تولید خواهند کرد، حفظ کنید. چطور شما می‌توانید در ابتدای راه مانند یک کارآفرین موفق باشید؟

اقدامی با اعتماد به‌ نفس

مهم ‌ترین دارایی شما، اعتمادبه ‌نفس شما است. مساله این است که داشتن اعتمادبه ‌نفس با ذهنی پر از ترس و تردید، کار سختی به حساب می آید. بسیاری از کارآفرینان و افرادی که زود موفق می‌شوند از یک وضعیت شناخته ‌شده به نام سندرم ایمپاستر (impostor syndrome: یک پدیده روانی است که در آن افراد نمی‌توانند موفقیت ‌هایشان را بپذیرند) رنج می‌برند. در دنیای با شتاب و سریع کارآفرینی، این سندرم با سرعت شیوع پیدا می‌کند. حتی موفق ‌ترین افراد هم اثرات تردیدهای خود را تجربه کرده‌ و برخلاف آنکه شواهد بیرونی نشان می‌دهد که فرد با رقابت و تلاش به موفقیت رسیده خود فرد تصور می‌کند لیاقت موفقیت را ندارد. شما می‌توانید به صداهای دروغین در ذهنتان که می‌گویند شما غاصب هستید، توجه کرده یا با اعتمادبه ‌نفس برای مقابله با آن صداهای منفی، اقدام به عمل آورید. من اعتمادبه ‌نفس را پیشنهاد می‌کنم. اعتمادبه ‌نفس شما را حمایت می کند.

کمک از دیگران

افراد باهوش می‌دانند که خودشان همه‌چیز را نمی‌دانند، به همین دلیل باهوش ‌ترین افراد اغلب آنهایی هستند که درخواست کمک دارند.

تلقین به توانستن

عبارت مشهور «تلقین کنید تا زمانی که آن را انجام دهید» تاثیر دارد. زیرا بر اساس یک دانش واقعی ایجادشده است.

زمان زیادی است که روانشناسان ارتباط ذهن و بدن را دریافته‌اند. وقتی ما روش معینی را تشخیص می‌دهیم، به روش‌های مشابه به آن عمل می‌کنیم. عکس این هم صادق است، وقتی ما به روش معینی عمل می‌کنیم، روش‌های مشابه آن را تشخیص می‌دهیم.

متداول ‌ترین مثال لبخند است. خندیدن یک پاسخ به احساس شادی است. در واقع عمل خندیدن می‌تواند باعث شود شما احساس شادی کنید. اصل همان عبارت «تلقین کنید تا زمانی که آن را انجام دهید» است. اگر شما به روش خاصی عمل می‌کنید، احساسات، هیجانات، سطح اعتمادبه ‌نفس و نگرش کلی به همان سمت جذب می‌شوند. نتیجه چیست؟ درنهایت شما آن کار را می کنید.

ریسک ‌پذیری

کارآفرینان خوب، خیلی خوب ریسک‌ها را قبول می کنند. راز یک ریسک ‌پذیر عالی، به‌ سادگی شروع پذیرش ریسک‌ها است. ساده به نظر می‌رسد اما درست است.

با ریسک‌های کوچکی که جنبه ناخوشایند بزرگی ندارند، شروع کنید. درنهایت شما فرامی گیرید، بسنجید که تا چه اندازه یک تصمیم می‌تواند ریسک داشته باشد و بعدازآن شما می‌توانید به‌آرامی میزان ریسک ‌پذیری خود را بالا ببرید. خطرات را با اعتمادبه ‌نفس قبول کنید. به نظر می‌رسد که این برای شما خوب است.

پوشیدن لباس مناسب

دوست داشته باشید یا خیر، افراد بر اساس اینکه چطور لباس پوشیده‌اید، در مورد شما قضاوت می‌کنند.

من قبلا مانند یک آدم بیکار و تنبل لباس می‌پوشیدم. هنگامی‌که من چند تغییر راهبردی و کم ‌هزینه در کمد لباس‌هایم ایجاد کردم، همه‌چیز تغییر کرد. نرخ مشاوره من بیشتر از دو برابر شد، مشتریان جدید باارزش به دست آوردم و کسب ‌وکار من گسترده شد. بدیهی است که شانس دخیل بود اما لباس‌ها و ظاهر من تاثیرگذار بودند. تنها لباس‌ های گران نیستند که تاثیرگذار هستند. بلکه لباس ‌های مناسبند که تاثیر می‌گذارند. سیلویا هیولت که یکی از مشاوران در  رفتار سازمانی است توضیح می‌دهد که « نوع پوشش شما باید به‌گونه‌ ای باشد که به نظر برسد متعلق به گروه خاصی هستید.»

نوشتن زندگینامه آنلاین

اگر کسانی بخواهند بیشتر در موردتان بدانند، چه‌کاری انجام می‌دهند؟ آنها نامتان را جست ‌وجو می‌کنند. آنها جاسوس نیستند، فقط می‌خواهند بدانند که شما که هستید، چه‌کاری انجام می‌دهید و همه‌چیز را در مورد شما بفهمند.

شما چیزی که آنها به‌صورت آنلاین می ‌بینند و اثری که ایجاد می‌کند را شکل می‌دهید. شما می‌توانید با ایجاد و گردآوری حضور خود به‌صورت آنلاین، هویتی را که مطابق با آنچه است که می‌خواهید، توسعه دهید.

پروفایل شما در تمام سایت‌های بزرگ رسانه‌های اجتماعی باید منسجم و قانع‌کننده باشد. این زندگینامه خودکار شماست و بر آینده شما تاثیر می گذارد. سزاوار است که به آن توجه کرده و برای آن زمانی را اختصاص دهید.

هر شخص موفقی، زمان‌هایی را داشته است که خیلی موفق نبوده است. موفقیت بر رشد و توسعه مقدم شده است. اکنون زمان این است که به ‌سختی کارکنید و همه آنچه می‌خواهید به دست آورید به شما داده شود. برای تبدیل ‌شدن به آنچه هدف شما تعیین شده است، شما باید در راه مربوطه خوب عمل کنید.

منبع: الی گشت

شبکه پذیرش آگهی

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات: ۰ / ۵. تعداد امتیازات: ۰

به این خبر امتیاز دهید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *