روزنامه رسمی و کثیرالانتشار

روزنامه رسمی و کثیرالانتشار چه تفاوتی باهم می کنند؟

سایت تعرفه: به منظور تکمیل بانک اطلاعاتی انواع شرکتها، کلیه شرکتها موظفند نسبت به انتشار تأسیس وتغییرات بعدی خود در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار اقدام می نمایند.

روزنامه رسمی و کثیرالانتشار

شاید دو عدد از پربسامدترین اصطلاحاتی که از رادیو و تلویزیون گاهی شنیده می‌شود، عبارات «روزنامه رسمی» و «روزنامه کثیرالانتشار» باشد. آیا این دو با یکدیگر تفاوتی دارند؟ آیا به هر روزنامه معتبر پشت پیشخوان دکه‌ها، روزنامه رسمی گفته می‌شود؟ کدام روزنامه کثیرالانتشار محسوب می‌شود؟ در این مقاله به مبحث روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار و تفاوت این دو پرداخته شده است.

تعریف روزنامه رسمی و کثیرالانتشار

روزنامه رسمی چیست؟

برخلاف برخی تصورات رایج، شاید دانستن این نکته برای شما جالب باشد که روزنامه رسمی نام یک روزنامه خاص با کارکرد خاص است و به هر روزنامه‌ای که قانونی چاپ و پخش شده، روزنامه رسمی گفته نمی‌شود.

 

روزنامه رسمی که بر اساس یک ماده واحده قانونی تشکیل شده است، خود یک شرکت سهامی خاص است و ارگانی ست زیرمجموعه قوه قضاییه و وابسته به آن. کار عمده روزنامه رسمی عبارت است از انتشار قوانین و مقررات رسمی کشور، برخی آگهی‌های مربوط به شرکت‌ها و همچنین ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علامت‌های تجاری.

روزنامه کثیرالانتشار چیست؟

درخصوص روزنامه کثیرالانتشار تعریف دقیق و معیار حقوقی مشخصی وجود ندارد. بلکه در نظریه مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه روزنامه کثیرالانتشار این طور معرفی شده است:

روزنامه کثیرالانتشار تعریف قانونی و ملاک مشخص حقوقی ندارد و برای تشخیص آن از حیث تیراژ نیز مبنایی معین نشده است. عرفاً روزنامه‌های پرفروش هر کشور را روزنامه کثیرالانتشار آن کشور می‌نامند.

 

روزنامه رسمی و کثیرالانتشار ؛ کدام برای شرکت مناسب‌اند؟

مهم‌ترین نکته در مورد تفاوت روزنامه رسمی و کثیرالانتشار آن است که روزنامه کثیرالانتشار به دلیل در دسترس بودن برای عموم، وسیله ایست برای اطلاع رسانی مجامع شرکت و آن چه که تحت عنوان آگهی دعوت و جهت اطلاع سهام‌داران شناخته می‌شود.

اما زمانی که مجمع تشکیل شد و مجمع راجع به موضوعاتی مانند تصویب ترازنامه و انتخاب مدیران اتخاذ تصمیم نمود، آگهی مربوط به این مساله در روزنامه رسمی و با دریافت هزینه چاپ می‌شود.

انتخاب روزنامه کثیرالانتشار

هر یک از شرکت‌ها در بدو تاسیس خود باید یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار را که توسط اداره ثبت شرکت‌ها به لحاظ هزینه چاپ به سه دسته تقسیم شده اند، انتخاب نماید. نام این روزنامه در اظهارنامه ثبت شرکت و همچنین آگهی صورتجلسه مجمع عمومی موسسین شرکت نیز درج می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه چاپ هرگونه آگهی در روزنامه‌ها می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

روزنامه رسمی را از کجا تهیه کنیم؟

روزنامه رسمی برخلاف سایر مطبوعات چاپی، در دکه‌ها قابل دسترسی و تهیه نیستند. برای دسترسی به روزنامه رسمی باید اشتراک آن را تهیه نمود. و اگر تمایل به دریافت نسخه الکترونیکی دارید، آن را از سامانه این روزنامه تهیه کنید.

همچنین میتوانید در خصوص مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر درباره سفارش چاپ هرگونه آگهی در این روزنامه ها با کارشناسان ما در سایت شبکه پذیرش آگهی، در قسمت تعرفه روزنامه‌های سراسری با اطلاع از تعرفه‌ آگهی‌های صفحات مختلف روزنامه‌ ها، سفارش آگهی خود را جهت انتشار در این روزنامه ها ثبت کنید. کارشناسان ما با شما تماس می‌گیرند و درباره چگونگی ارائه اطلاعات و مدارک، راهنمایی‌های لازم را انجام می‌دهند. تماس بگیرید.

شبکه پذیرش آگهی

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات: ۰ / ۵. تعداد امتیازات: ۰

به این خبر امتیاز دهید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *