خبرگزاری دانشجو (Student News Network) در سال ۱۳۸۲ و با عنوان شبکه خبر دانشجو فعالیت حرفه‌ای خود را شروع نموده است. این رسانه در سال ۱۳۹۲ با اخذ مجوز خبرگزاری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را ادامه داده است. در حال حاضر خبرگزاری دانشجو در تمامی استان‌های کشور دفتر نمایندگی و خبرنگار فعال دارد و در تمامی دانشگاه‌های کشور نیز رابطین خبری به صورت شهروندخبرنگار و افتخاری با این رسانه همکاری می‌نمایند.

رویکردها
این رسانه دو رویکرد اساسی را دنبال می‌نماید:
الف) پرداختن به مسائل دانشگاه و دانشجویان و تشکل‌ها و اتحادیه‌های دانشجویی
ب) پرداختن به مسائل اساسی کشور در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، علمی و اقتصادی از نگاه دانشجویان

وابستگی رسانه
این رسانه وابسته به هیچ حزب، گروه و فردی نمی‌باشد و همواره منطق خود را دنبال کردن آرمان‌های انقلاب اسلامی و مسائل اساسی نظام از مسئولین و دستگاه‌ها می‌داند.

اخلاق حرفه‌ای
اخلاق‌مداری و رعایت امانت در تولید اخبار از اولویت‌های این رسانه می‌باشد.

گردانندگان رسانه
این رسانه عمدتا توسط جوانان و فعالین دانشجویی با سطوح تحصیلات کارشناسی تا دکتری اداره می‌شود که مرتبط با بدنه دانشگاه (اساتید، دانشجویان و …) می‌باشند. عنصر جسارت و شجاعت دانشجویی در پرداختن به مسائل از ویژگی‌های خبرنگاران این رسانه می‌باشد.

تعامل با مخاطبان
خبرگزاری دانشجو مخاطبان را سرمایه خود می‌داند و همواره از ظرفیت آنها بهره برده است. راه ارتباطی این رسانه با مخاطبان خود به صورت حضوری در دفاتر استانی، دریافت اخبار ارسالی آن‌ها از طریق سایت، تماس تلفنی، دریافت نظرات در مورد اخبار، همین صفحه و نیز در صفحات یا نرم‌افزارهای شبکه‌های اجتماعی موجود می‌باشد.

مدیر مسئول

هادی قاسمی

زبان

فارسی - انگلیسی

گرایش

عمومی

تاریخ اخذ مجوز

۱۳۹۱/۱۱/۳۰

زمینه فعالیت

سیاسی - فرهنگی

ضریب کیفی

۴۰.۹۰

شبکه پذیرش آگهی