«آگاهی مصرف» و «اصلاح الگوی مصرف» نیازمند فرهنگ سازی پایدار است و این خود نیازمند اطلاع رسانی گسترده ای است تا همه افراد جامعه الزام نیاز به رفتارهای اصلاح مصرف را احساس نمایند و با آموزش و آگاهی دادن به مردم، به تدریج این اصلاح و شیوه صحیح مصرف نهادینه شده ، به یک رفتار پایدار و نهایتاً در تمامی عرصه های مصرف منابع طبیعی ، انرژی ، تولیدات ، خدمات و محصولات تکنولوژیک، به فرهنگ تبدیل شود.

از آنجایی که عمل به الگوهای جدید و معرفی تکنولوژی های روز دنیا مستلزم آشنایی و توانایی اجرای آن هاست ، موضوع آموزش به عنوان رکن اصلی فرهنگ سازی مطرح می شود. سایت « آگاهی مصرف » به عنوان یکی از راهکارهای اجرایی آموزش همگانی در جهت اصلاح الگوی مصرف است که از طریق سیستم های اطلاع رسانی الکترونیکی رسانه ای مبتنی بر تکنیک های مدرن اطلاع رسانی و تبلیغات آموزشی و با هدف آگاهی بخشی به جامعه ، فرهنگ سازی و آموزش همگانی ، استفاده بهینه از منابع ، تولیدات ، کالاها و خدمات در جامعه در جهت ارتقاء شاخص های زندگی سالم ، حفظ محیط زیست و کاهش هزینه ها و کیفیت زندگی آگاهانه تدوین شده ، در حال اجرا می باشد.

جهت استفاده صحیح از منابع و امکانات طبیعی و دسترسی به تولید می بایست اطلاعات مفید علمی در فضایی به صورت منظم دسته بندی و اجرا گردد که با مراجعه به این مکان، شرایط بهره گیری و یادگیری از اطلاعات ممکن می گردد. با این حال از اطلاع رسانی به موقع ، منسجم ، هدفمند و فراگیر غفلت ورزیده ایم و رفتار جمعی در این خصوص کمتر شکل گرفته است. اگر چه سازمان ها و نهادهای متولی عرصه منابع کشور فعالیت های مختلفی در این زمینه انجام داده و پیام های آموزش همگانی و فرهنگی را به صورت اختصاصی نسبت به فعالیت خود، ارائه نموده اند اما متأسفانه به دلیل پراکندگی موضوع ، این اطلاعات به صورت جامع ، متنوع ، دسته بندی شده و قابل دسترس نمی باشند.

« مؤسسه آرین » به عنوان یک مؤسسه فرهنگی و رسانه ای، پس از مطالعه و بررسی موضوع در زمینه آموزش همگانی در جهت بهبود مصرف منابع ، تولیدات و خدمات کشور، سایت www.agahimasraf.ir را طراحی و اجراء نموده است.

این مؤسسه با در اختیار داشتن کارشناسان خبره در زمینه های جامعه شناسی ، آموزش فرهنگ عمومی و ارتباطات و رسانه از سال ۱۳۸۸ ( سال اصلاح الگوی مصرف ) این طرح را در روزنامه ها و مطبوعات کشور اجراء نموده و با توجه به درخواست مخاطبین، فاز دوم آن را با هدف جمع آوری منابع و مطالب آموزشی در حوزه فرهنگ اصلاح مصرف و نحوه استفاده صحیح از منابع موجود و محصولات تکنولوژیک، به صورت الکترونیکی و درقالب سایت، طراحی و اجراء نموده است .

این سایت با همکاری سازمان ها و نهادهای دولتی و مراکز خصوصی کلیه مطالب مورد نیاز مردم در خصوص روش های صحیح مصرف و آشنایی با محصولات جدید با تکنولوژی روز دنیا را گردآوری نموده و با دسته بندی موضوع و به شکل بصری زیبا به صورت رایگان در اختیار عموم مردم قرار می دهد.

این پروژه با بهره گیری از کلیه امکانات نرم افزاری و الکترونیکی کشور و شبکه های مجازی و اجتماعی ،به صورت مالتی مدیا روش صحیح استفاده و آگاهی عمومی مصرف را ترویج و ارائه می نماید. شایان ذکر است این پروژه امکان توسعه در سایر رسانه های کشور از قبیل صدا و سیمای جمهوری اسلامی ، مطبوعات ، رسانه های نوشتاری ، رسانه های محیطی همچنین برگزاری نمایشگاه ها و همایش های تخصصی و آموزشی و برگزاری مسابقات و برنامه های سرگرمی را دارا می باشد.

در پایان اعلام می دارد این مؤسسه از نظرات ارزشمند اساتید، محققان ، اندیشمندان و صاحب نظران فرهیخته و گرامی در قالب مقاله ، طرح و … جهت درج در سایت، استقبال می نماید.

با توجه به شرایط حال حاضر کشور و اینکه امروزه تولید محتوای آموزشی در جهت بهبود کیفیت زندگی مردم ، اهمیت ویژه ای پیدا کرده است ، وبسایت آگاهی مصرف اقدام به دریافت مجوز پایگاه خبری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نموده است.

مدیر مسئول

سید رضا جمشیدی

زبان

فارسی

گرایش

عمومی

تاریخ اخذ مجوز

۱۳۹۹/۱۰/۲۲

زمینه فعالیت

اقتصادی

ضریب کیفی

فاقد

شبکه پذیرش آگهی