امتیاز

نگاهی به روزنامه امتیاز / پایبند به میثاق نامه روزنامه نگاران جمهوری اسلامی

سایت تعرفه: روزنامه امتیاز روزنامه ای فرهنگی، هنری، ورزشی، اجتماعی صبح کشور است. عناوین صفحات آن شامل اجتماعی، اقتصادی، انرژی، سلامت، روانشانسی، گردشگری، شهرستان، شهری، ورزشی، فرهنگی هنری می شود.

صاحب امتیاز و مدیرمسئول این روزنامه غلامحسین شعبانی است. دفتر مرکزی آن در تهران، میدان انقلاب، خیابان جمالزاده‌شمالی، پلاک۲۶۰ واقع شده است.

این روزنامه در هشت صفحه رنگی به چاپ می رسد و به طور سراسری در همه کشور منتشر می شود.

میثاق نامه روزنامه نگاران جمهوری اسلامی ایران  از سوی روزنامه امتیاز مورد تایید و اجراست. این روزنامه در معرفی خود این میثاق نامه را در سایت روزنامه بازنشر کرده است. در این میثاق نامه آمده:

معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در آبان ماه سال ۹۰ میثاق نامه روزنامه نگاران جمهوری اسلامی ایران را منتشر نمود که روزنامه نگاران شاغل در این نشریه خود را وفادار به این میثاق نامه که شرح آن در ذیل آمده است میدانند:

شرح میثاق نامه روزنامه نگاران با پایبندی روزنامه امتیاز

۱- روزنامه نگار به واقعیت های عینی توجه می کند و اخبار صحیح و دقیق و تفسیرهای منطقی و منصفانه را در اختیار خوانندگان می گذارد.

۲- روزنامه نگاری یک خدمت اجتماعی است، نه یک فعالیت بازرگانی و روزنامه نگار همواره بر اساس وجدان و اخلاق عمل می کند.

۳- روزنامه نگار اخباری را منتشر می کند که منبع آنها مشخص باشد.

۴- سرقت ادبی، مخدوش ساختن متن ها و سندها و حذف اطلاعات اساسی رویدادها در روزنامه نگاری مطرود است.

۵-  روزنامه نگار از پذیرش هر گونه پاداش مادی برای پیشبرد مقاصد خصوصی مغایر با مصالح عمومی، خودداری می کند.

۶-  روزنامه نگار از قبول هر گونه فشار و تهدید برای انتشار مطالب و یا تغییر محتویات آنها، خودداری کرده و از خط مشی عمومی رسانه واصول شرافت حرفه ای تبعیت می کند.

۷-  روزنامه نگار با احترام به استقلال و حاکمیت ملی، نظم و امنیت عمومی و مصالح همگانی ازاصول شرافت حرفه ای خویشتن تبعیت می کند.

۸-  روزنامه نگار به اصول دینی و معتقدات مذهبی، آداب و سنن قومی و ملی ، اخلاق حسنه و عفت عمومی احترام می گذارد و از گرایش به تبعیض خصومت آمیزدر این زمینه ها و همچنین تشویق و تحریک به جنگ تجاوزگرانه نسبت به کشورهای دیگر خودداری می کند.

۹-  روزنامه نگار برای پاسداشت ارزش های الهی و انسانی از جمله عدالت طلبی، آزادیخواهی، صلح و امنیت بشر، استقلال و پیشرفت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ملتها و فرهنگ ها، احترام خاص قائل است.

۱۰-  کوشش در راه همزیستی مسالمت آمیزملت ها، مقابله با گسترش وسایل و ادوات کشتار جمعی، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و مبارزه علیه سلطه فرهنگی از رسالت های مهم روزنامه نگاری است.

۱۱-  احترام به حیثیت شخصی و حریم خصوصی افراد، خودداری از توهین، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش روانی جامعه از وظایف روزنامه نگاران محسوب می شود.

۱۲-  روزنامه نگار موظف است ضمن دفاع از آزادی خبرو تفسیر و انتقاد، اسرار حرفه ای خود را حفظ کند و از افشای اطلاعات و اخباری که بصورت محرمانه به دست می آورد به جز مواردی که با حکم دادگاه مشخص می شود، خودداری کند.

امتیاز

می‌توانید در سایت شبکه پذیرش آگهی، در قسمت تعرفه روزنامه های سراسری با اطلاع از تعرفه‌ آگهی‌های صفحات مختلف روزنامه امتیاز، سفارش آگهی خود را جهت انتشار در این نشریه ثبت کنید. کارشناسان ما با شما تماس می‌گیرند و درباره چگونگی ارائه اطلاعات و مدارک، راهنمایی‌های لازم را انجام می‌دهند.

شبکه پذیرش آگهی

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات: ۰ / ۵. تعداد امتیازات: ۰

به این خبر امتیاز دهید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *