مجموعه مطالب سواد رسانه‌ای (قسمت نوزدهم )

مجموعه مطالب سواد رسانه‌ای

🔅قسمت نوزدهم: «وقت‌گیرترین رسانه‌ها» (۲)

🔹 پیش‌تر در مورد تاثیر رسانه‌ها بخصوص نفوذ تلفن همراه در زندگی روزمره صحبت کردیم و با کارکردهای تلفن همراه، فرصت‌ها و تهدیدات آن آشنا شدیم. رسانه

🔸 تلفن هوشمند به دلیل داشتن دامنه وسیع اطلاعاتی، کاربرد‌های متنوع و جای‌دادن انواع رسانه‌ها در خود امروزه از پرمصرف‌ترین و وقت گیرترین رسانه‌ها به شمار می‌رود.

🔹 یکی از کاربرد‌های تلفن همراه استفاده از شبکه‌های اجتماعی است.

🔸 شبکه‌های‌ اجتماعی دنیای بی جسمی هستند که با ایجاد امکان ارتباط تصویری و متنی بستر متفاوت و جذابی را برای کاربران فراهم کرده‌اند.

🔹 تلویزیون به عنوان یکی از پرکاربردترین رسانه‌های غیر مجازی شناخته می‌شود. بیراه نیست اگر ادعا کنیم تلویزیون پیش از ورود فضای مجازی به زندگی مردم، بیشترین میزان مخاطب را نسبت به سایر رسانه‌ها داشت.

🔸 تلویزیون این امکان را به مخاطب می‌دهد که در لحظه به نقاط دیگر دنیا سفر کند و با اخبار اقصی نقاط دنیا آشنا شود.

🔹 برنامه‌های متنوعی در تلویزیون برای طیف سلیقه مخاطبان تولید می‌شود تا نیاز‌های آن‌ها را پاسخگو باشد.

🔸 علاوه بر حوزه خبر، برنامه‌های گفتگو محور، مسابقات تلویزیونی، سریال‌ها و فیلم‌های تلویزیونی از انواع پرمخاطب برنامه‌های تلویزیونی هستند.

🔹 این روزها لازم است با افزایش مهارت‌های ضروری مانند تقویت تفکر انتقادی و بهره بردن از یک رژیم رسانه‌ای مناسب خود را از گزند افراطی‌گرایی در استفاده از محصولات رسانه‌ای و آسیب‌های متعاقب آن مصون نگهداریم.

🔸 باید توجه داشته باشیم برای استفاده از رسانه‌ها وقت خود را تنظیم کنیم و از آنها به درستی استفاده کنیم. کتاب هم یک رسانه است که باید به اندازه دیگر رسانه‌ها در زندگی ما نقش داشته باشد و نباید رسانه دیگری را جایگزین آن کرد.

#سواد_رسانه‌ای #رسانه‌شناسی #رژیم_مصرف_رسانه‌ای

شبکه پذیرش آگهی

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات: ۰ / ۵. تعداد امتیازات: ۰

به این خبر امتیاز دهید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *