دیجیتال مارکتینگ

چرا دیجیتال مارکتینگ آینده بازاریابی را رقم می زند؟

بازاریابی انواع مختلفی دارد و در سطوح مختلفی مطرح می شود، اما در سال های اخیر آمارها حاکی از رشد سریع دیجیتال مارکتینگ می باشد و این گونه به این نظر می رسد که بازاریابی دیجتال آینده بازاریابی است، اما چه چیزی دیجیتال مارکتینگ را مهم می کند و این نوع از بازاریابی چه منافعی دارد که تا این حد رشد کرده است و تعیین کننده آینده بازاریابی خواهد بود، در این تحلیل به بیان منافع بازاریابی دیجیتال و توضیح مختصری از آن پرداخته ایم، با ما همراه باشید.

شکل زیر منافع بازاریابی دیجیتال را عنوان کرده است.

چرا دیجیتال مارکتینگ آینده بازاریابی را رقم می زند؟ مزایای دیجیتال مارکتینگ

تحلیل های دقیق تر

وجود ابزار الکترونیکی و اینترنتی مانند ابزار تحلیلی گوگل برای تحلیل تبلیغات باعث می شود که این رسانه مخاطبان بیشتری داشته باشد، چرا که بازخوردی در زمان کمتر و با دقت بیشتر دریافت می کنند.

بهبود محتوا

در تبلیغاتی مانند تبلیغات محیطی باید متناسب با اندازه بیلبورد ها و استرابوردها طرحی آماده کنیم و معمولاً فقط برای یک تابلوی تبلیغاتی این طرح ها قابل استفاده است، اما در دیجیتال مارکتینگ می توان یک محتوا تولید کرد و آن را در چند رسانه تبلیغ کرد، از سوی دیگر محتوایی مانند پادکست، وویس، گیف و … از جمله محتوایی است که در بازاریابی دیجیتال کاربرد دارد و باعث تمایز آن می شود.

بهبود نرخ تبدیل

با توجه به اینگه امروزه رسانه های دیجیتال مخاطبان بیشتری دارند از این رو هر تبلیغ در این فضا توسط افراد بیشتری دیده خواهد شد و نرخ تبدیل بالاتری برای به دست می آید.

کاهش هزینه ها

تبلیغات در رسانه هایی مانند وب سایت و شبکه های اجتماعی امروزه حتی بدون کمک آژانس های تبلیغاتی به خوبی صورت می گیرد و هزینه چندانی هم برای شرکت ها ندارد، از سوی دیگر تبلیغات در فضای دیجیتال حتی اگر توسط آژانس های تبلیغاتی نیز صورت پذیرد به ازای تعداد مخاطب برابر با رسانه های سنتی ارزان تر خواهد بود.

افزایش درآمدها

با توجه به اینکه رسانه های دیجیتال مخاطبان زیاد تری دارند و هزینه های آنها نیز کمتر از رسانه های سنتی می باشد، از این رو شرکت ها فرصت تبلیغات در زمان بیشتر و رسانه های دیجیتاال بیشتر و مخاطبان گسترده تری دارند و از این رو مخاطبان بیشتر، مشتریان بیشتر را رقم خواهند زد و مشتریان بیشتر نیز درآمدزایی بیشتری خواهند داشت.

رقابت موثر

وجود ابزارهای تحلیل باعث یادگیری شرکت ها در بحث تبلیغات می شود و شرکت ها سعی در تبلیغ در رسانه هایی خواهند داشت که در گذشته موثرتر بوده اند، از آنجا که تبلیغات یکی از ابزار رقابت در کسب و کارهای امروزی می باشد، از این رو بازاریابی دیجیتال باعث رقابت موثرتر شرکت ها می شود و رقابت های جذاب تری به وجود می آورد.

اینترنت اشیا

امروزه می بینیم تلویزیون، ساعت، یخچال و بسیاری از ابزارهایی که استفاده می کنیم متصل به اینترنت می شوند، در آینده ای نه چندان دور تمام ابزارآلات مورد استفاده مجهز به اینترنت خواهند شد، این پدیده که اینترنت اشیا نامیده می شود باعث خواهد شد که رسانه های متعدد دیجیتال ایجاد شود و هز ابزار رسانه های تبلیغاتی تلقی شود.

ارزش برند

تبلیغات در فضای دیجیتال باعث جذب مشتریان بیشتر خواهد شد و در بلند مدت با همه گیر شدن نام شرکت در اثر تبلیغات در فضای دیجیتال و تبلیغات تصیه شفاهی به وجود آمده ارزش برند شرکت نیز بالاتر می رود.

بهبود نرخ بازگشت سرمایه

تبلیغاتی که درآمد بیشتر و هزینه های کمتری دارد بازدهی بیشتری نسبت به تبلیغات سنتی خواهد داشت و به ازای سرمایه گذاری برابر در آن سود بیشتری خواهد داشت و به عبارت نرخ بازگشت سرمایه بهتری دارد.

شناخت رقبا

یکی از ویژگی های فضای دیجیتال سرعت انتقال اطلاعات در آن است از این اطلاعات تمامی ذی نفعان و رقبا به سرعت انتشار می یابد و باعث شنخت سریع تر و بهتر از رقبا می شود.

ارزش زمان

یکی از ویژگی های فضی دیجیتال کوتاه کردن خطوط ارتباطی بین مخاطبان و شرکت است و از این رو زمان بیشتری برای شرکت و ذی نفعان باقی می ماند که می توانند این زمان را به تبلیغات بیشتر و یا کارهای بیزینسی دیگری اختصاص دهند و مخاطبان نیز در مدت زمان کمتری اطلاعات بیشتری دریافت می کنند و از این رو بازاریابی دیجیتال بازی دو سر برد محسوب می شود.

ارتباطات موثر تر

وجود اینترنت و فناوری اطلاعات باعث شده ایت که افراد با استفاده از موبایل و حتی از خانه خود اقدام به ارتباطات سریع تر نمایند ، از سوی دیگر تحلیل های دیجیتال مارکتینگ با ارائه پاسخ های مناسب برای مخاطبان کمک می کند و از این رو بازاریابی دیجیتال ارتباطات موثرتری را خلق کرده است.

منبع: کافه بازاریابی

شبکه پذیرش آگهی

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات: ۰ / ۵. تعداد امتیازات: ۰

به این خبر امتیاز دهید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *