ده مهارت برتر برای موفقیت انسان در سال ۲۰۲۰

ده مهارت برتر برای موفقیت انسان در سال ۲۰۲۰

ده مهارت برتر برای موفقیت که انسان در سال ۲۰۲۰ به آن ها نیاز خواهد داشت، نتایج جالبی است که مجمع جهانی اقتصاد یا همان WEF (World Economic Forum) با مطالعه و مصاحبه با ۳۵۰ مدیرارشد نه صنعت در پانزده کشور توسعه یافته دنیا به آن رسیده است. در ادامه مطالب به بررسی این ده مهارت برتر برای موفقیت می پردازیم:

ده مهارت برتر برای موفقیت

۱.Complex Problem Solving – مهارت حل مساله

در زندگی روزمره بسته به نوع مساله(ساده یا پیچیده) به مهارت حل مساله نیاز داریم. گرچه طراحی و ساختار گرایی به روند حل مساله کمک می کند اما تصمیم گیری به موقع در موقعیت، موفقیت را بیشتر خواهد کرد که شامل: شناسایی مساله،ساختن تصویری واقعی از آن ،پیدا کردن راه حل مناسب ،تصمیم گیری،پیاده سازی و مانیتور کردن فیدبک ها می شود.

۲. Critical Thinking – تفکر انتقادی

این مفهوم تفکر انتقادی از ۲۵۰۰ سال پیش مطرح شده. فرد با این نوع مهارت توانایی خواهد داشت که ارتباط منطقی بین ایده ها را بفهمد و قدرت تشخیص و ارزیابی را داشته باشد. همچنین ارتباط و اهمیت ایده ها را درک کرده و خود قدرت بیان عقاید و نظرات خود را داشته باشد. این مهارت باعث پیشرفت مهارت های زبانی،خلاقیت و… در فرد می شود.

۳.Creativity & Innovation – خلاقیت و نوآوری

خلاقیت و نوآوری در واقع تبدیل یک ایده یا تصویر جدید به یک واقعیت است. توانایی دید و درک جهان به روشی جدید برای پیدا کردن الگوهای مخفی و نادیده شده. البته خلاقیت و نوآوری دو روند دارد. تفکر و تولید. اگر ایده یا تفکر جدید داشته باشید ولی نتوانید آن را عملی کنید می توان گفت خلاقیتی ندارید.

۴.People Management – مدیریت افراد

که اشاره به نقش پذیری به عنوان یک رویه در تربیت افراد یا انگیزه مند کردن آنها برای بهبود و اجرای بهتر است که سخت ترین و مهم ترین نقش در بحث های مدیریتی است.

۵. Coordinating with Others – مهارت هماهنگ شدن با دیگران

این مهارت شامل توانایی سازماندهی کار خود و لینک آن با دیگران است و به فعالیت های مختلف به طور همزمان توجه دارد. البته با اولویت بندی و تفویض اولویت در صورت لزوم. این مهارت یک جزء کلیدی از ده مهارت برتر برای موفقیت محسوب می شود.

۶. Emotional Intelligence – هوش هیجانی

این مهارت اشاره به توانایی فرد برای کنترل احساسات و استفاده از آن برای بالا بردن قدرت تفکر است. افراد با هوش هیجانی بالا در تشکیل و حفظ روابط بین فردی و گروهی بهتر عمل می کنند.

۷. Judgment & Decision Making – مهارت تصمیم گیری و قضاوت

در این مهارت از ده مهارت برتر برای موفقیت، فرد برای حل مشکلات از بین چند گزینه امکان پذیر،یک گزینه را انتخاب می کند. مساله ای که واضح و مشخص است ریسک پذیری و قبول آن از طرف فرد است.

۸. Service- Orientation Management – مدیریت سرویس گرا

مدیریت سرویس گرا به توانایی و تمایل به پیش بینی،تشخیص و رفع نیاز دیگران گفته می شود. افراد دارای این مهارت در فراهم آوردن رضایت افراد و در دسترس و تمرکز افراد اطراف خود تلاش می کنند.

۹. Negotiation – مذاکره

مذاکره روشی است که افراد آن را برای حل و فصل اختلافات به کار می گیرند. در این روش افراد برای درک مساله و رسیدن به بهترین نتیجه ممکن تلاش می کنند. در مذاکره افراد به دنبال منافع متقابل و حفظ یک رابطه کلیدی برای نتیجه ای موفقیت آمیزانه هستند.

۱۰. Cognitive Flexibility – انعطاف پذیری شناختی

توانایی ذهن است برای سوئیچ بین تفکر در دو مفهوم متفاوت یا به عبارتی تفکر در مورد مفاهیم متعدد به طور همزمان با در نظر گرفتن جنبه های مختلف فکری.

منبع: کانال هنر مدیریت

شبکه پذیرش آگهی

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات: ۰ / ۵. تعداد امتیازات: ۰

به این خبر امتیاز دهید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *