تفاوت بازاریابی کسب کارهای کوچک با کسب و کارهای بزرگ

تفاوت بازاریابی کسب کارهای کوچک با کسب و کارهای بزرگ

کسب و کارهای کوچک با کسب و کارهای بزرگ از اساس متفاوت هستند و ما در یک کسب و کار کوچک نباید از کسب و کاری بزرگ الگو برداری کنیم. بازاریابی آنها نیز متفاوت است. اشتباهی که معمولا کسب و کارهای کوچک در مورد بازاریابی خود مرتکب می شوند این است که کسب و کارهای بزرگ نگاه می کنند و می خواهند از آنها تقلید نمایند. درحالی که حتی هدف این دو کسب و کار در تبلیغات با هم متفاوت است. کسب و کارهای بزرگ تبلیغات می کنند تا نام آنها در ذهن مشتریان باقی بمانند و برند تجاری خود را تقویت کنند اما هدف کسب و کارهای کوچک از تبلیغات فروش بیشتر است.

پس در تبلیغات و بازاریابی کسب کارهای کوچک باید به چند نکته توجه داشت:

قیمت گذاری؛

کسب و کارهای بزرگ مشتریان کافی برای ادامه کار خود را دارند و کیفیت محصولات آنها برای مشتری شناخته شده است. پس قیمت گذاری در بازاریابی آنها تاثیر چندانی ندارد اما در مورد کسب و کارهای نو پا و کوچک قیمت گذاری محصولات یا خدمات اصلی ترین نقش را در بازاریابی ایفا می کند. این به آن معنا نیست که کسب و کارهای کوچک باید قیمت کمتری داشته باشند بلکه باید گفت کسب و کارهای کوچک می توانند هم قیمت پایین و هم قیمت بالا را برای محصولات یا خدمات خود اعمال کنند اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که اگر قیمت پایین در یک کسب و کار کوچک وجود نداشته باشد ما عملا مشتریان زیادی را از دست خواهیم داد. پس برای برخی از مشتریان خود ارزان ترین قیمت را قرار دهید تا سهم بیشتری از بازار مشتریان داشته باشید.

کالای با کیفیت و گران قیمت هم ارائه دهید؛

همانطور که بیان شد سهمی از بازار هم اختصاص به مشتریان شما با توان خرید بیشتر دارد که فقط به دنبال محصولات با کیفیت و گران قیمت می گردند. پس اگر شما برای آنها نیز محصولات مناسبی را بتوانید ارائه دهید می توانید سهم بیشتری از بازار فروش داشته باشید.

در بازاریابی نو آوری داشته باشید؛

کسب و کارهای بزرگ همیشه در یک چهارچوب معین و علمی بازاریابی می کنند اما این روش ها گران قیمت و پر هزینه می باشند و بسیاری از آنها برای فروش بلند مدت و یا برندیگ است در حالی که یک کسب و کار کوچک نمی تواند هزینه های آن را بپردازد و یا اصلا نیازی به تبلیغات برندینگ ندارد. پس باید از چهارچوب روش های معین بازاریابی بیرون آمد و به فکر شیوه های نوین بازاریابی بود. مثلا در مناسبت های مختلف می توانید با یک هدیه ساده مشتریان خود را به شکل چشمگیری افزایش دهید.

اندازه تبلیغات خود را کاهش دهید؛

معمولاً کسب و کارهای کوچک هزینه لازم برای تبلیغات با ابعاد بزرگ را ندارند. شاید کسب و کار مشابهی ، تبلیغات بزرگ تری داشته باشد اما کسب و کار کوچک و نوپای شما باید هزینه تبلیغات خود را کاهش دهد. تبلیغات شما می تواند یک پوستر A3 و A4 و A5 و A6 باشد. اما اگر شما تبلیغات خود را روی یک برگه A3 چاپ نمایید نمی توانید هزینه تکثیر آن در تیراژ بالا پرداخت کنید اما می توانید با کاهش محتوای تبلیغات خود در یک برگه A6 تعداد خیلی بیشتری را تکثیر نمایید و شاهد افزایش مشتریان و فروش خود باشید.

از کسب و کارهای کوچک مرتبط با خودتان استفاده کنید؛

شراکت در کسب و کارهای کوچک مفید است چون منابع مالی شما را تقویت می کند. کسب و کارهای کوچک دیگر نیز به این شراکت و تقویت منابع مالی فکر می کنند. سعی کنید چند کسب و کار کوچک مرتبط با کار خودتان را شناسایی کنید و در موارد مختلف از شراکت با آنها سود ببرید. مثلا تبلیغات خود را به صورت مشرتک چاپ و توضیع نمایید. این کار هزینه های تبلیغات شرکا را به شکل چشمگیری کاهش می دهد و هر دو طرف از بازدهی سریع و قابل توجه آن بهره مند می شوند.

توجه با این نکات می تواند شما را در توسعه و گسترش کسب و کار کوچک خود یاری دهد. هرگز فراموش نکنید که تمام کسب و کارهای بزرگی که امروز ما آنها را می شناسیم روزی کسب و کاری کوچک بوده اند.

منبع: تبلیغات شرق

گردآوری‌شده توسط شبکه پذیرش آگهی

شبکه پذیرش آگهی

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات: ۰ / ۵. تعداد امتیازات: ۰

به این خبر امتیاز دهید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *