تبلیغات و درآمد اینترنتی با ایجاد تالار گفتمان

یکی از روش هایی که می تواند بازدید مناسب و مستمری برای سایت شما به ارمغان بیاورد ایجاد تالار گفتمان تخصصی در زمینه ی کاری شماست. مدیریت و به روز نگهداشتن یک تالارگفتمان کار پر زحمتی است و نیاز به تلاش زیادی دارد. البته بیشتر این تلاش تا زمانی است که تالارگفتمان شما به عنوان یک مرجع تخصصی مطرح و مخاطبان خود را پیدا کند.

برای راه اندازی تالارگفتمان نیز cms های آماده بسیاری وجود دارد. از جمله PhpBB، vBulletin و … که بسیاری از آنها با زبان php برنامه نویسی شده اند و پایگاه داده آنها نیز MySql می باشد. روش نصب و راه اندازی اولیه این cms ها هم مشابه موارد دیگر است. کافی است در کنترل پنل هاست یک پایگاه داده ایجاد نموده، فایل های cms مربوطه را از اینترنت دانلود نموده و در هاست کپی کنیم. در نهایت نیز تنظیمات پایگاه داده را در سایت اعمال نماییم.

مراحل اولیه راه اندازی تالار گفتمان

در مراحل اولیه راه اندازی تالار گفتمان شما می توانید نقش چند نفر را در سایت خود داشته باشید. هم به عنوان مدیر تالار و هم در نقش چند کاربر دیگر. این یکی از ترفندهای راه اندازی تالار گفتمان است. این نکته را در ذهن داشته باشید که راه اندازی هر کسب و کاری زحمت بیشتری دارد تا ادامه ی آن (یک ماشین هم می خواهد راه بیفتد باید با دنده ی یک و پر گاز حرکت کند!).

اگر افراد به تالار گفتمان شما مراجعه کنند و مطلب زیادی نبینند و یا اینکه ببینند چند عضو بیشتر ندارد، خیلی تمایلی برای عضویت پیدا نمی کنند. بنابر این رونق اولیه ی سایت به عهده ی شماست! بخش های مختلفی که برای تالارگفتمان انتخاب می کنید اهمیت زیادی در شکل دهی سایت شما دارند. سعی کنید از موضوع تخصصی سایت خود خارج نشده و در یک چارچوب مشخص حرکت کنید.

عضویت در تالار های گفتمان

تالارهای گفتمانی که معروف شده اند و تعداد اعضای زیادی دارند، برای اعضای جدید محدودیت هایی قرار می دهند، چرا که برخی از کاربرها صرفا برای تبلیغات سایت خودشان در این تالارها عضو می شوند و معمولا مطالب مفیدی هم در تالار قرار نمی دهند. ولی تالارهای تازه تأسیس تلاش زیادی می نمایند که عضو جدید داشته باشند حتی اگر عضو جدید در سایت تبلیغات نماید!

وقتی تالارگفتمان شما راه افتاد و چند هزار کاربر فعال به دست آوردید! از روش های مختلف می توانید از سایتتان درآمد داشته باشید. بهترین مشتری های شما برای تبلیغات، افراد یا شرکت هایی هستند که کار تخصصیشان با موضوع تخصصی سایت شما یکی است. معمولا بخش بالایی و پایینی تالارهای گفتمان مکان خوبی برای قراردادن تبلیغات و بنرهای اینترنتی و معمولا در ابعاد ۶۰*۴۶۸ پیکسل می باشد.

یکی دیگر از روش های کسب درآمد از تالار گفتمان ارسال پیام خصوصی برای تمامی کاربران با یک موضوع مشخص می باشد. البته در انجام این کار بسیار دقت نموده و با حجم بسیار کم و برای نوع خاصی از پیام ها این کار را انجام دهید. چرا که اشتباه در ارسال پیام و عدم رضایت کاربران ممکن است باعث خروج آنها از سایت گردد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *